ŠIKMÁ ZELENÁ STŘECHA

Šikmá zelená střecha je klasickou variantou zelené střechy používanou na lidských obydlích už od dob Keltů. Domy se šikmými střechami jsou v obcích a městských částech také v současnosti často vyžadovány, aby byl zachován ráz okolní zástavby. I v takovém případě se dá použít vegetační střecha jako alternativa klasické krytiny a její použití skýtá opět řadu výhod. Šikmé zelené střechy jsou nákladnější, konstrukčně složitější a vyžadují pečlivou přípravu a kvalitní provedení.
Šikmá zelená střecha je zpravidla extenzivní a nepochozí kvůli ztížené údržbě ve sklonu.

3

ŠIKMÁ STŘECHA

Šikmá střecha se dá osadit na konstrukce s větší nosností s přihlédnutím k použitému typu souvrství a zádržnému systému. 
Šikmá zelená střecha je zpravidla extenzivní a nepochozí kvůli ztížené údržbě ve sklonu. 
Substrát je od sklonu 15° potřeba zajistit vhodným zádržným systémem. Konstrukčně jde tedy o složitější řešení, které ale při dodržení několika předpokladů funguje stejně dobře jako střecha plochá. 

V Brně pokračuje dotační program ZELEŇ MĚSTŮM
Rádi vám pomůžeme s projektem a získáním dotace.

VÝHODY ŠIKMÉ STŘECHY

Díky tenké vrstvě substrátu a celkově malé mocnosti souvrství má vegetační souvrství šikmé zelené střechy relativně nízkou hmotnost, cca od 120 kg/m2. Do 15° sklonu nejsou na šikmé zelené střeše nutné zábrany proti sesuvu. Rostliny po prokořenění substrátu celou střechu zpevní a správně zvolené materiály vytvoří funkční vegetační souvrství.

Podmínky pro realizaci

Šikmá střecha se dá osadit na konstrukce s větší nosností s přihlédnutím k použitému typu souvrství a zádržnému systému. Od 15° sklonu výše je nutné souvrství zajistit proti sesuvu. Protiskluzových systémů je mnoho a liší se jak vlastnostmi tak sklonem, do kterého jsou určeny. Pro návrh správného řešení nás kontaktujte.

FOTOGALERIE