LUČNÍ ZELENÁ STŘECHA

Luční zelená střecha se vyznačuje vysokou přírodní hodnotou pro své okolí. Vegetace se skládá z bylin a travin typických pro danou oblast a suchomilných rozchodníků, přičemž je možné do směsi přidat i méně typické, např. okrasné druhy. Za běžných podmínek nevyžaduje závlahu a volí se zpravidla pro ploché střechy nebo do sklonu max. 20°.

LUČNÍ STŘECHA

​Protože údržba ploch na střeše domu nemusí být jednoduchá, jsou v úsporné variantě zelené střechy zahrnuty pouze suchomilné rostliny, které jsou velice nenáročné jak na péči, tak i na vodu a živiny. Jsou nízkého vzrůstu a nevyžadují sečení.

​Úsporná střecha je díky své skladbě velmi ekonomickou variantou. Vyžaduje oproti ostatním variantám pouze malé množství substrátu a také vegetace je snadno finančně dostupná.

V Brně pokračuje dotační program ZELEŇ MĚSTŮM
Rádi vám pomůžeme s projektem a získáním dotace.

VÝHODY LUČNÍ STŘECHY

Vegetace, kterou se osazuje luční zelená střecha, sestává ze suchomilných rozchodníků, vyšších trav a popř. bylin. Záměrně se volí druhy rostlin, které jsou pro danou oblast typické, aby střecha fungovala jako přirozená součást okolního ekosystému. Rostliny na luční střeše kvetou od jara do podzimu a poskytují útočiště drobným živočichům, a střecha se tak stává ostrůvkem osvěžující zeleně uprostřed zástavby. Luční střechy jsou zpravidla zakládány za pomoci osiva.

Podmínky pro realizaci

Pro luční střechu je ideální zatížení 170 kg/m2, avšak dokážeme mít luční střechu i na 150 kg/m2. Ideální je výška substrátu mezi 10-15 cm.
Pro návrh správného řešení nás kontaktujte.

FOTOGALERIE